Ustawienia udostępniania

Ustawienia udostępniania

W tym menu znajdziesz narzędzia do udostępniania zdjęć i galerii swoim kontaktom i klientom. Opcję tę należy również aktywować, jeśli chcesz sprzedawać swoje zdjęcia. Gdy po raz pierwszy klikniesz na Ustawienia udostępniania, pojawi się ekran z prośbą o aktywację udostępniania.

Activate sharing

Po aktywacji pojawią się różne opcje, które pozwolą ci dostosować sposób udostępniania twojej galerii. Utworzony link do udostępniania, który prowadzi do twojej galerii, będzie widoczny tutaj. Możesz skopiować i wkleić to łącze ręcznie lub po prostu kliknąć Otwórz, aby otworzyć udostępnione łącze do swojej galerii. W ten sposób możesz zobaczyć, jak użytkownicy zobaczą galerię.

Share gallery menu

Istnieją także inne opcje pozwalające skonfigurować sposób udostępniania Twojej galerii. Zobaczysz, że tytuł wpisany w ustawieniach galerii został skopiowany jako domyślny tytuł dla linku udostępnionego w twojej galerii. Jeśli chcesz, możesz nadpisać tytuł, który ma się pojawiać w linku udostępnionym jako tytuł twojej galerii. Możesz także nadpisać opis swojej galerii.

Override gallery description

Jeśli wcześniej włączyłeś języki w swoim Salonie, możesz dodać przetłumaczony tytuł i opis do linku udostępnionego w swojej galerii, klikając w przycisk Tłumacz. Zostaną wyświetlone włączone języki, które możesz uzupełnić.

Translations

Na koniec możesz aktywować opcję publikowania galerii na stronie swojego profilu. W ten sposób, oprócz dostępu do galerii poprzez link udostępniony, użytkownicy będą mogli ją odwiedzić poprzez stronę Twojego profilu, wraz z innymi galeriami, które tam opublikowałeś.

Publish on profile page

Zabezpiecz hasłem

Jeśli chcesz, możesz zabezpieczyć swoją galerię hasłem. W ten sposób dostęp do niej będą mieli tylko użytkownicy znający hasło. Aby uzyskać dostęp do galerii, będziesz musiał ręcznie podać użytkownikom hasło.

Secure with password

Możesz także włączyć opcję Wymagaj rejestracji. Dzięki temu użytkownik wchodzący na udostępnione łącze będzie musiał się zarejestrować.

Require registration

Gdy tylko użytkownik zarejestruje się w galerii, zostanie wymieniony w menu informacyjnym galerii.

User listed in gallery

A jeśli jest to nowy użytkownik, zostanie dodany do Twoich kontaktów.

User on contacts

Zobaczysz, że jeśli opcja Wymagaj rejestracji jest aktywna, pojawi się opcja Pierwszy użytkownik przydziela hasło. Możesz ją włączyć, co oznacza, że pierwszy użytkownik, który zaloguje się do galerii, będzie ustalał hasło do galerii.

Wysyłanie udostępnionego łącza do kontaktów

Pod linkiem Udostępnianie znajdziesz różne opcje wysyłania i udostępniania swojej galerii użytkownikom. Możesz skopiować link udostępniony, aby wysłać go do wybranych przez siebie użytkowników za pomocą preferowanej metody lub platformy. Kliknij Wyślij pocztą elektroniczną, aby wysłać łącze pocztą elektroniczną. Spowoduje to automatyczne otwarcie domyślnego programu, który wybrałeś w swoim urządzeniu do wysyłania e-maili. Możesz też wysłać udostępnione łącze do swoich kontaktów pocztą elektroniczną bezpośrednio z Photo Portalu, klikając opcję Udostępnij kontaktom.

Share link options

Po wybraniu tej opcji zostaną wyświetlone kontakty i grupy kontaktów, które wcześniej dodałeś. Możesz wybrać te, do których chcesz wysłać udostępnione łącze. Jeśli chcesz, możesz dodać kolejne kontakty, klikając Dodaj.

Select contacts

Po wybraniu kontaktów, które otrzymają wiadomość e-mail z udostępnionym linkiem do twojej galerii, musisz kliknąć Kontynuuj. Pojawi się nowe okno, w którym możesz wpisać tekst, który będzie towarzyszył Twojemu linkowi. Jeśli w Sprzedaży utworzyłeś już szablony wiadomości e-mail, możesz wybrać jeden z dostępnych w menu rozwijanym. Zauważysz również, że wybrane wcześniej kontakty są już uwzględnione. Kiedy skończysz, kliknij Wyślij wiadomość, a te kontakty otrzymają wiadomość napisaną obok linku udostępnionego w Twojej galerii.

Send message

Po skonfigurowaniu ustawień udostępniania galerii kliknij na Zapisz. Zobaczysz, że status Twojej galerii uległ zmianie.

Gallery status