W ten sposób poradzisz sobie z kolorami

Saal Digital używa systemu zarządzania kolorami zgodnego z ICC. Profile kolorów, które są wbudowane w Twoje pliki, zostaną rozpoznane i uwzględnione podczas produkcji. Nigdy nie będziemy wprowadzać zmian w Twoich plikach ani przeprowadzać niepotrzebnych optymalizacji. W ten sposób możemy zapewnić, że Twoje pliki zostaną przetworzone dokładnie zgodnie z Twoimi wymaganiami.

Ważne: Skalibruj swój monitor i wyłącz funkcję poprawy jakości obrazu, jeśli jest ona włączona.

Optymalne warunki dla Twoich odbitek
Tylko dzięki kalibracji i profilowaniu monitora możesz uzyskać najlepsze kolory. Rezultat możesz już zobaczyć na swoim monitorze.

Jakie korzyści daje zarządzanie kolorami?

Optymalny podgląd odbitek uzyskuje się dzięki ustawieniom monitora i naszemu zarządzaniu kolorami - "To, co widzisz, jest tym, co otrzymasz". W idealnym świecie ta kombinacja działa tak dobrze, że prawie nie zauważasz różnicy między obrazem na monitorze a rzeczywistym produktem fotograficznym.

Ale jest to możliwe tylko wtedy, gdy wszystkie standardy są spełnione w procesie reprodukcji obrazu.

Co Saal Digital może dla Ciebie zrobić?

 • Poprzez codzienne powtarzanie kalibracji zapewniamy, że wyprofilowane maszyny pracują w ramach niewielkiej tolerancji.
 • Stan procesu fotochemicznego jest sprawdzany codziennie, aby skompensować wahania, zanim wpłynie to na jakość zdjęć.
 • Mamy przygotowany profil ICC dla każdego rodzaju papieru, który dostarczamy.
 • Zastosowanie oprogramowania do zarządzania kolorami, które może odczytać wbudowane profile kolorów i przekształcić dane obrazu w celu uzyskania właściwej reprodukcji kolorów na naszych maszynach. W przypadku plików bez wbudowanych profili jako standardowa przestrzeń kolorów zostanie zastosowana przestrzeń sRGB.

Uwaga: Prosimy o wysyłanie plików w formacie jpg zamiast tiff, aby profile kolorów mogły być prawidłowo rozpoznane!

Co musisz zrobić?

Oświetlenie
Upewnij się, że w pomieszczeniu jest wystarczająco dużo światła. Jasność i temperatura barwowa powinny być utrzymane na stałym poziomie i w miarę możliwości powtarzalne. Najlepiej, jeśli będzie to pomieszczenie bez odblasków i z zasłoniętymi drzwiami, na które nie ma wpływu zmieniające się światło dzienne.

Monitor
Prawidłowe ustawienie monitora jest najważniejszym warunkiem wstępnym zarządzania kolorami:

 • Jasność monitor a powinna mieścić się w przedziale od 90 do
  120 cd/qm
  .
 • Temperatura barwowa musi być ustawiona na 5.000 Kelwinów (D50) .
 • Gamma monitora powinna być ustawiona na 2,2.

Monitor musi być skalibrowany, aby wyświetlał właściwe kolory i jasność.

Kalibracja monitora za pomocą kolorymetru
Profesjonalne zarządzanie kolorami na wysokim poziomie nie jest możliwe bez odpowiedniego sprzętu. Za około 200 zł można kupić wiele rozwiązań. U niektórych dostawców można dostać urządzenie do pomiaru kolorów z dodatkowym oprogramowaniem, za pomocą którego można stworzyć profil ICC monitora. Takie urządzenie może być dobrą alternatywą dla nowego i drogiego monitora.

Zaprojektuj teraz
Zaprojektuj teraz