Dodawanie cieni

Dodawanie cieni

Możliwe jest dodanie cienia do obrazów, clipartów, pól wypełnienia i tekstu. Aby to zrobić, zaznacz obiekt i kliknij przycisk Cień, który pojawi się w menu po prawej stronie. Pojawi się kolumna z różnymi narzędziami do regulacji cienia. Możesz także wybrać jedną z gotowych opcji cienia.

Obraz z nałożonym cieniem i wyświetlonymi narzędziami cienia

Kliknięcie pola koloru spowoduje wyświetlenie menu kolorów, w którym możesz wybrać kolor spośród pokazanych, użyć narzędzia pipety lub kliknąć opcję Wybór koloru, aby wybrać określony kolor. Krycie cienia można zmienić, zmieniając wartości w polu Krycie. Kąt cienia i jego odległość można dostosować w odpowiednich polach. Dostosowując wartość pola rozmycia, możesz zmienić intensywność efektu rozmycia zastosowanego do cienia. Zwiększenie wartości rozmycia sprawi, że cień będzie wyglądał na bardziej rozmyty, podczas gdy jej zmniejszenie spowoduje, że cień będzie wyraźniejszy.
Oprócz generowania zwykłego cienia, możesz odblokować świat kreatywnych możliwości, wykorzystując te narzędzia do modyfikowania obiektów. Na przykład, masz możliwość nadania tłu clipartu odrobiny koloru poprzez dostosowanie koloru cienia i wprowadzenie wysokiego stopnia rozmycia. Podobnie, możesz zastosować urzekający efekt poświaty do obiektu, zwiększając jego efekt wizualny.

Cień z kolorem zastosowany do obrazu i clipartu

Aktywacja opcji Knockout sprawi, że widoczny będzie tylko cień, a zaznaczony obiekt pozostanie niewidoczny. Opcja ta może być używana jako narzędzie pozwalające wyraźnie zobaczyć, jak wygląda cień bez obiektu. Można go również użyć do tworzenia kreatywnych kształtów z przezroczystością lub do tworzenia tekstu z przezroczystością.

Cień z aktywnym nokautem

Aby dezaktywować cień wybranego elementu, należy odznaczyć pole Aktywuj cień w górnej części prawego menu. Podobnie jak w przypadku filtrów i ramek, skonfigurowany cień można zastosować do wszystkich obiektów na stronie lub w projekcie, klikając przycisk Zastosuj do wszystkich u góry.