Stosowanie ramek i masek

Stosowanie ramek i masek

Możesz dodawać ramki i maski do obrazów i wypełniać ramki. Ramki umożliwiają zmianę kształtu obrazu lub wypełnienie ramki i dodanie elementów dekoracyjnych. Dzięki temu możesz wyróżnić określone elementy na tle. Maski umożliwiają rozmycie krawędzi obrazu lub wypełnienia w celu utworzenia płynnych przejść i efektów artystycznych.

Ramki

Aby dodać ramkę do obrazu lub pola wypełnienia, zaznacz go i kliknij przycisk Ramka w menu po prawej stronie. W prawej kolumnie pojawi się kilka opcji ramek. Kliknij jedną z nich, aby zastosować ją do wybranego elementu. W zależności od wybranej ramki, w górnej części menu Ramka pojawią się różne opcje dostosowywania. Możesz znaleźć narzędzia do zmiany krycia ramki, jej koloru, grubości linii, promienia lub wyrównania.

Obrazy z zastosowanymi ramkami i wyświetlonymi narzędziami ramek

Maski

W menu Ramki przewiń w dół do dolnej części kolumny, aby znaleźć opcje masek. Kliknij maskę, aby zastosować ją do obrazu lub pola wypełnienia. W zależności od wybranej maski możesz kontrolować wtapianie, zwiększając je lub zmniejszając w zależności od potrzeb.

Obraz z zastosowaną maską i wyświetlonymi narzędziami maski

Aby usunąć ramkę lub maskę, kliknij przycisk Usuń ramkę w prawej kolumnie powiązanej z wybranym obrazem lub wypełnieniem.