Przepływ pracy: Przewodnik po krokach

Przewodnik krok po kroku

Aby utworzyć Galerie QR, wykonaj następujące proste kroki:

1. Pobierz kody QR

Najpierw kliknij Pobierz, aby pobrać wszystkie karty QR, których będziesz potrzebować do sesji zdjęciowej. Ta czynność spowoduje pobranie pliku PDF zawierającego wszystkie wstępnie zdefiniowane Kartki QR. Zalecamy wydrukowanie tego pliku i zabranie go ze sobą na sesję zdjęciową. Będziesz musiał dać każdemu uczestnikowi kartę QR, wydrukowaną lub cyfrową, aby mogli później uzyskać dostęp do swojej galerii, skanując kod QR lub klikając podany link. Kartki te zawierają również formularz zgody, który każdy uczestnik musi podpisać, wyrażając zgodę na sesję zdjęciową.

2. Sesja zdjęciowa

Na początku sesji zdjęciowej upewnij się, że najpierw sfotografowałeś każdy kod QR, a następnie zdjęcia osoby, której on odpowiada.

3. Prześlij zdjęcia

Po zrobieniu zdjęć prześlij je do galerii. Możesz kliknąć na Prześlij zdjęcia bezpośrednio lub kliknąć na Dodaj zdjęcia, Dodaj zdjęcia. Wybierz miejsce, w którym zapisałeś zdjęcia i nie zapomnij przesłać zdjęć kodu QR wraz z pozostałymi obrazami.

Galeria QR z przesłanymi obrazami

4. Sortuj

Po przesłaniu zauważysz, że zdjęcia z kodami QR są automatycznie wykrywane i pojawia się przycisk Rozpocznij automatyczne sort owanie. Kliknięcie go spowoduje automatyczne uporządkowanie zdjęć w galeriach dla każdego wygenerowanego kodu QR, w tym w każdej galerii wszystkie zdjęcia zrobione po zdjęciu QR. Pamiętaj, że zdjęcie QR nie będzie wyświetlane w opublikowanej galerii.

Galeria QR z posortowanymi zdjęciami

Przypisz kod QR ręcznie: Jeśli kod QR nie zostanie automatycznie wykryty na zdjęciu, możesz przypisać go ręcznie. Gdy wybierzesz obraz, przycisk Przypisz kod QR do obrazu stanie się dostępny w prawym menu. Po kliknięciu tego przycisku otworzy się okno, w którym możesz wprowadzić kod QR, który ma zostać przypisany do obrazu. Po jego wprowadzeniu kliknij przycisk Ok. Odpowiedni kod QR zostanie teraz przypisany do wybranego obrazu.

5. Dostosowywanie galerii

Możesz uzyskać dostęp do każdej galerii, klikając przycisk Edytuj po prawej stronie każdej galerii. Po wejściu do galerii możesz dodawać kolejne obrazy, usuwać obrazy oraz dostosowywać ustawienia i funkcje niezależnie od innych galerii. Możesz na przykład zmienić tytuł galerii lub wybrać alternatywny tryb wyświetlania i wygląd dla danej galerii.

Wewnątrz jednej galerii QR

W razie potrzeby możesz łatwo przenosić zdjęcia między różnymi galeriami. Aby to zrobić, najpierw wybierz zdjęcie, które chcesz przenieść. Po jego wybraniu w prawej kolumnie pojawią się opcje i informacje o zdjęciu. Kliknij przycisk Przenieś do i wybierz galerię, do której chcesz przenieść zdjęcie.

Wybrane zdjęcie

6. Opublikuj i sprzedaj

Domyślnie galerie są automatycznie publikowane na podstawie daty rozpoczęcia ustawionej podczas ich tworzenia. Jeśli chcesz zmienić tę datę, kliknij przycisk Opublikuj i rozpocznij sprzedaż znajdujący się w kolumnie Edytuj galerię. Po kliknięciu przycisku galerie zostaną opublikowane, a powiadomienia zostaną wysłane do wszystkich zarejestrowanych klientów. Dostęp do galerii można następnie uzyskać, skanując kod QR lub klikając podany link. Fotozestaw będzie dostępny do zakupu zgodnie z określonymi przez Ciebie ustawieniami.

Galeria QR w sprzedaży

Galerie automatycznie przestaną być publikowane we wcześniej ustalonej dacie końcowej. Jeśli jednak chcesz anulować ich publikację ręcznie, kliknij przycisk Zatrzymaj publikację.