Celem naszej codziennej pracy jest zachowanie wspomnień naszych klientów w postaci wysokiej jakości fotoproduktów, aby te cenne chwile przetrwały lata i nie uleciały z czasem.
Korzystając z siły technologii, oferujemy klientom możliwość zachowania wspomnień nie tylko w postaci wydrukowanej, ale także cyfrowej, w bezpieczny sposób, umożliwiający im dostęp do cennych zdjęć i projektów z dowolnego urządzenia i miejsca oraz ich udostępnianie przez Internet.
Wszyscy pracownicy firmy Saal zobowiązali się przestrzegać kodeksów postępowania i wewnętrznych regulaminów określających podstawowe zasady postępowania w takich obszarach jak etyka pracy, bezstronne i równe traktowanie, różnorodność, ochrona danych i poszanowanie środowiska. Kodeksy te są wciąż aktualizowane i rozszerzane w celu dostosowywania ich do bieżących potrzeb społeczeństwa
Oferowanie najwyższej jakości jest jednym z naszych najważniejszych zobowiązań. Aby go dotrzymywać, stosujemy rygorystyczną kontrolę jakości i zawsze słuchamy opinii naszych klientów. Dzięki temu możemy gwarantować oraz wciąż doskonalić jakość naszych usług i produktów, spełniając oczekiwania klientów.
Nieustannie pytamy sami siebie, jak możemy uniknąć marnowania materiałów, energii i wysiłków bez szkody dla jakości oraz innych ważnych wartości, o których dotąd wspomnieliśmy. Dzięki temu zespół Saal nie ustaje w poszukiwaniach sposobów doskonalenia z myślą o wszystkich zainteresowanych stronach przy jednoczesnym zachowaniu zrównoważonego rozwoju.
Jesteśmy świadomi ciążącej na nas odpowiedzialności za środowisko i nieustannie zachęcamy naszych pracowników, klientów oraz partnerów do działania na rzecz bardziej odpowiedzialnego korzystania z zasobów naturalnych, jednocześnie redukując wpływ na środowisko wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Tylko większa świadomość może skłonić wszystkie strony do wspólnego dążenia do jednego celu: identyfikacji i oceny zagrożeń oraz możliwości w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko przy jednoczesnym zrównoważonym rozwijaniu firmy.
Naszym celem jest wytwarzanie lub kupowanie jak największej ilości energii pochodzącej z zielonych, czystych źródeł. To podejście nie tylko przyczynia się do redukcji naszego śladu węglowego, ale również, szczególnie w przypadku samodzielnego wytwarzania energii słonecznej, czyni nas bardziej niezależnymi od zewnętrznych dostawców energii.
Ponad 3000 m2 paneli słonecznych (o wydajności przekraczającej 600 kWh) zostało podłączonych do sieci firmy Saal w listopadzie 2020. Od tamtej pory jesteśmy w stanie zaspokoić znaczny procent naszego zapotrzebowania na energię związanego z produkcją wyłącznie za pomocą własnych paneli słonecznych, a w wielu przypadkach zaspokajają one nawet 100% naszego zapotrzebowania.
Wdrożyliśmy plan zrównoważonej mobilności, który obejmuje elektryfikację naszych pojazdów, a także podejmowanie kroków mających na celu umożliwienia również naszym pracownikom przejścia na mobilność elektryczną wolną od emisji CO2. Efektem tego planu jest zakup wielu samochodów z napędem elektrycznym lub hybrydowym do firmowej floty.
Mamy również świadomość, jak ważna jest segregacja odpadów i recykling. Z tego powodu od wielu lat stosujemy system segregacji odpadów w oddzielnych pojemnikach we wszystkich naszych biurach i zakładach. Miejsca segregacji odpadów są oznaczone takimi samymi kolorami jak pojemniki na ulicach, a także opatrzone wykazami i obrazkami wskazującymi właściwe typy odpadów.
Optymalizacja zasobów jest jednym z najważniejszych aspektów naszego zobowiązania do ochrony środowiska. Przez lata optymalizowaliśmy wszystkie procesy związane z wykorzystaniem materiałów i energii, aby stopniowo redukować nasze negatywne oddziaływanie na środowisko. Mając to na względzie, korygujemy wszystkie nasze procesy wewnętrznie, zarówno na poziomie organizacji, poprzez podnoszenie świadomości pracowników, jak i poprzez skrupulatne dobieranie partnerów, z którym współpracujemy.
Optymalizujemy nasze zakłady, dążąc do uzyskania wysokiego poziomu energooszczędności. Hale produkcyjne, biura i maszyny są optymalizowane pod kątem ograniczania zużycia energii i tym samym negatywnego wpływu na środowisko.
Nasze wymagające procesy produkcyjne są tak skonstruowane, aby surowce były wykorzystywane w największym możliwym stopniu i aby wytwarzanych było możliwie jak najmniej odpadów. W tym celu przestrzegamy uniwersalnych norm jakości, prowadzimy szczegółowe analizy przy projektowaniu i wytwarzaniu produktów, stosujemy specjalistyczny sprzęt produkcyjny i przeprowadzamy wszechstronne kontrole w celu minimalizacji ryzyka jakiegokolwiek błędu. Wszystkie te środki pomagają ograniczyć do minimum ilość odpadów pochodzących z produkcji.
Przez lata staraliśmy się ograniczyć ilość materiałów zużywanych na opakowania. Efektem tego dążenia jest niespełna 3% udział plastiku w aktualnie stosowanych przez nas opakowaniach. Jesteśmy świadomi, jak wielkie ma to znaczenie, i dlatego nadal poszukujemy alternatyw, które pozwoliłyby nam jeszcze bardziej ulepszyć jakość naszych opakowań, zarówno pod względem ochrony środowiska, jak i z perspektywy klientów. Naszym celem jest zmniejszenie ilości materiałów stosowanych w opakowaniach o 30% do 2023 roku. Jesteśmy przekonani, że skorzystają na tym wszystkie strony: firma, klienci, partnerzy transportowi i środowisko.
Nasze zobowiązanie do ochrony środowiska obejmuje również wybór najlepszych partnerów dostarczających produkty do klientów. Dlatego podejmując współpracę z firmami kurierskimi, bierzemy również pod uwagę ich działania na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz politykę redukcji emisji CO2, taką jak inicjatywa GoGreen firmy DHL oraz certyfikat CO2-Neutral firmy Post AT. Certyfikaty neutralności węglowej tych firm kurierskich są dla nas bardzo ważne, ponieważ jesteśmy współodpowiedzialni za transport przyjazny środowisku.
Nasi dostawcy muszą zaakceptować i przestrzegać wszystkich naszych regulaminów oraz zasad zawartych w naszym kodeksie postępowania. Aby mieć pewność, że tak będzie, firma Saal prosi dostawców o dane potwierdzające zgodność z naszymi zasadami.
Przed rozpoczęciem współpracy z nami dostawca musi zaakceptować nasz kodeks postępowania, określający zasady etyki pracy i poszanowania wobec środowiska.
W firmie Saal stosujemy pierwszeństwo pracy zdalnej. Jeśli dana praca może być w pełni wykonywana zdalnie, pracownikom proponuje się opcję pracy z domu lub innego miejsca poza siedzibą firmy. Nie ma jednak problemu, jeśli ktoś nadal woli pracować w tradycyjnym środowisku biurowym. Jakie przynosi to korzyści?