Twórz pliki w programie InDesign

Twórz pliki w programie InDesign

W Strefie profesjonalisty możesz pobrać szablony InDesign dla różnych produktów fotograficznych. Szablony bazują na dokładnych wymiarach produktu fotograficznego i zawierają szereg wytycznych, które wyjaśniono poniżej na przykładzie szablonu dla Fotoksiążki.

Okładka

 1. Jest to surowy format stron wraz ze spadami. Obszar między 1 a 2 to spady, które nie będą widoczne w produkcie końcowym.
 2. Ogranicza obszar projektu i jest formatem końcowym.
 3. Poza tą linią nie należy umieszczać żadnych ważnych elementów graficznych ani tekstu.
 4. Jest to obszar zagięcia okładki.
 5. Jest to grzbiet książki.

Prowadnice okładki

Okładki specjalne

Możesz ulepszyć swoje błyszczące, matowe i białe okładki z ekoskóry, dodając obrazy, cliparty i tekst. Jednak ze względu na ograniczenia materiałowe, niektóre okładki specjalne pozwalają tylko na dodawanie tekstu i clipartów, a nie plików graficznych. Alternatywnie, aby uzyskać bardziej osobisty charakter, odkryj Profesjonalną fotoksiążkę liniową z opcją okładki z akrylu lub szczotkowanego metalu.

Strony wewnętrzne

 1. Jest to surowy format stron wewnętrznych wraz ze spadami. Obszar między 1 i 2 to spady, które nie będą widoczne w produkcie końcowym.
 2. Ogranicza obszar projektu i jest formatem końcowym.
 3. Poza tą linią nie należy umieszczać żadnych ważnych elementów obrazu ani tekstu.

Prowadnice stron wewnętrznych

Zwróć uwagę na następujące szczegóły:

 • Przestrzeń kolorów: Zawsze używaj sRGB dla swoich danych.
 • Minimalna odległość: Nie umieszczaj elementów bezpośrednio przy linii spadu. Innymi słowy, zakryj całą stronę lub pozostaw odstęp około 1 cm od linii spadu. W przeciwnym razie możesz uzyskać aureole krawędzi lub odciąć ważne elementy obrazu.
 • Czcionki: Pamiętaj, że wszystkie czcionki muszą być zawsze osadzone w pliku PDF; alternatywnie możesz również przekonwertować je na ścieżki.
 • Minimalne rozmiary czcionek: pamiętaj, że rozmiary czcionek różnią się w zależności od kroju. Czcionki bezszeryfowe, zwykłe lub pogrubione, powinny mieć co najmniej 8 punktów (pomiar przy użyciu czcionki Arial), podczas gdy czcionki szeryfowe powinny mieć co najmniej 10 punktów (pomiar przy użyciu czcionki Times New Roman).
 • Lekkie czcionki: Jeśli waga czcionki to Light, jej rozmiar powinien wynosić co najmniej 12 pkt. Jeśli jasny tekst znajduje się na ciemnym tle, rozmiar czcionki powinien wynosić co najmniej 14 pkt.
 • Szerokość obrysu: Szerokość obrysu linii nie powinna być mniejsza niż 1 pkt.
 • Spad: Wartość spadu i miejsca łączenia jest zawsze stosowana do jednej strony i dlatego powinna być brana pod uwagę dla każdej strony w Kalendarzu, jak również w Fotoksiążkach (np. wartość x 2 dla lewej i prawej strony).
 • Przed złożeniem zamówienia sprawdź dokładnie wszystkie strony. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, skontaktuj się z naszym zespołem wsparcia. Możesz sprawdzić wszystkie szczegóły na pełnym ekranie. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy w produkcie, jeśli były one widoczne dla Ciebie w podglądzie.
 • Eksport PDF: Nie używaj znaczników rejestru ani kadrowania
 • Pliki PDF muszą być zoptymalizowane w programie Adobe Acrobat Pro.
 • Możesz przesłać pliki PDF lub JPG w sklepie internetowym.

Fotoksiążka:

 • Podana liczba stron nie obejmuje okładki.
 • Dla całej okładki Fotoksiążki (przód i tył) potrzebny jest tylko jeden plik PDF.
 • Wewnętrzna strona przedniej i tylnej okładki również zostanie wydrukowana. Jeśli chcesz, aby była ona biała, pozostaw pierwszą stronę pierwszej rozkładówki i ostatnią stronę ostatniej rozkładówki puste (Fotoksiążka rozpoczyna się natychmiast od pierwszej rozkładówki).

Eksport PDF

W przypadku korzystania z funkcji eksportu PDF (zalecanej w przypadku korzystania z programów InDesign i QuarkXPress) sugerujemy użycie opcji Druk wysokiej jakości podczas eksportu lub skorzystanie z naszego ustawienia wstępnego Adobe PDF Saal Digital. W Output zmień docelową przestrzeń kolorów na RGB Colour Space - sRGB IEC61966-2.1 (patrz zrzut ekranu poniżej). Jeśli korzystasz z funkcji podwójnych stron (w przypadku fotoksiążek) w programie do składu, takim jak QuarkXPress lub InDesign, upewnij się, że zaznaczone jest pole wyboru Odbitki (QuarkXPress = powierzchnie montażowe). Ważne jest, abyśmy otrzymali każdą podwójną stronę jako stronę w pliku PDF.

Pamiętaj,że pole wyboruUżyj ustawień interfejsu dokumentu jest aktywne, gdy korzystasz z naszych szablonów (patrz zrzut ekranu poniżej) .

Nie musisz łączyć plików PDF (podwójna strona okładki i strony wewnętrzne), ale możesz również przesłać 2 pliki PDF.

Zawsze optymalizuj plik PDF przed przesłaniem, aby zmniejszyć ilość danych i przekonwertować wszelkie maski, przezroczystości i metadane, które mogą powodować problemy podczas importowania.

Menu Eksportuj Adobe PDF

Przycinanie (dla eksportu PDF): W polu eksportu PDF w sekcji Znaczniki i spad użyj pola wyboru Użyj ustawień interfejsu dokumentu, jeśli wcześniej zdefiniowałeś przycinanie w dokumencie.

Menu Eksportuj Adobe PDF

Ustawienia wstępne Adobe PDF: Aby uniknąć problemów z produkcją danych do druku, oferujemy Ci również eksport PDF naszych opcji zadań Saal Digital do pobrania bezpłatnie. Możesz ich używać dla wszystkich wersji InDesign. Pobierz opcje zadań tutaj i zainstaluj je na swoim komputerze.

Aby załadować opcje zadań w programie InDesign lub Photoshop, kliknij Plik i w obszarze Adobe PDF Presets wybierz opcję Zdefiniuj. Następnie kliknij przycisk Załaduj i wybierz plik Saal Digital.job options z zapisanej lokalizacji na komputerze.

Możesz teraz wybrać profil Saal Digital w sekcji Adobe PDF Presets, a następnie wyeksportować plik PDF.

Ustawienia wstępne Adobe PDF w programie InDesign