Dodaj elementy

Dodaj elementy

Oprócz obrazów, możesz dodać różne elementy do swojego produktu fotograficznego, aby stworzyć spersonalizowany projekt, takie jak tekst, pola wypełnienia i cliparty.

Dodaj tekst

Aby dodać tekst, kliknij przycisk Dodaj tekst w górnym menu kreatora online. Spowoduje to otwarcie okna, w którym możesz wprowadzić tekst. Po zakończeniu naciśnij przycisk OK.

Wprowadź tekst w oknie

Pole tekstowe z Twoim tekstem pojawi się na środku produktu fotograficznego. Możesz łatwo przesunąć je do preferowanej pozycji, przeciągając je myszą. Ponadto możesz wybrać układ z lewej kolumny, która zawiera szablony zawierające już tekst.

Tekst z układem

Wybierając pole tekstowe i klikając znajdujący się nad nim przycisk Edytor tekstu, możesz otworzyć okno edytora tekstu. Okno to zawiera narzędzia do konfiguracji tekstu i umożliwia jego modyfikację. Po zakończeniu konfiguracji naciśnij przycisk OK/. Twój tekst zostanie zaktualizowany zgodnie z konfiguracją w produkcie fotograficznym.

Okno edytora tekstu

Dodaj pole wypełnienia

Aby dodać pole wypełnienia, kliknij przycisk Dodaj wypełnienie w górnym menu projektanta. Domyślnie zostanie utworzony kolorowy prostokąt.

Dodano nowe pole wypełnienia

Menu konfiguracji pola wypełnienia jest wyświetlane po kliknięciu przycisku Pole wypeł nienia w menu po prawej stronie, gdy pole wypełnienia jest zaznaczone. Dostępnych jest kilka rodzajów wypełnienia: kolor, gradient lub tekstura. Każdy typ oferuje inne opcje dostosowywania.

Żółta ramka wypełnienia pokrywająca wewnętrzną stronę przedniej okładki

Aby zmienić rozmiar ramki wypełnienia, kliknij jej ramkę i przeciągnij kursor do żądanego rozmiaru i kształtu. Dzięki temu możesz na przykład zastosować teksturę do pojedynczej strony Fotoksiążki.

Dodawanie clipartów

Aby dodać clipart, kliknij przycisk Clipart w menu po prawej stronie. Pojawi się duży wybór klipartów. Możesz filtrować je według kategorii lub użyć pola wyszukiwania, aby znaleźć kliparty dotyczące określonych tematów.

Dodawanie clipartów

Aby dodać klipart do produktu fotograficznego, zaznacz go i przeciągnij do obszaru roboczego. Możesz też kliknąć klipart prawym przyciskiem myszy i wybrać polecenie Wstaw klipart. Będziesz musiał dostosować rozmiar do swoich potrzeb projektowych.