Ustawienia profilu i strony

Ustawienia profilu i strony

Niezależnie od tego, czy chodzi o portfolio, czy o sklep internetowy, możesz dostosować stronę swojego profilu do swoich potrzeb.

Jak utworzyć stronę profilową

W menu Konto znajdziesz sekcję Ustawienia profilu i strony. Znajdziesz tu wszystkie narzędzia potrzebne do tworzenia i dostosowywania strony profilu.

Profile and page settings menu

Najpierw musisz włączyć opcję Aktywuj swój profil publiczny, aby rozpocząć tworzenie strony profilowej. Po aktywacji będziesz musiał nadać swojej stronie nazwę profilu. Po dodaniu nazwy zostanie wygenerowane łącze.

Profile name and profile page link

Twoja strona została już utworzona, choć jest jeszcze pusta. Kiedy klikniesz na nią, zobaczysz, że otworzy się nowe okno z pustą stroną internetową. Musisz dodać informacje, które chcesz, aby pojawiły się na stronie Twojego profilu. Zwróć uwagę, że ten link nie będzie działał, jeśli opcja Aktywuj swój profil publiczny jest wyłączona.

Profile page blank

Dostosowywanie informacji i wyglądu

Możesz spersonalizować swoją stronę, przesyłając swoje logo. Kliknij na przycisk Prześlij obraz w sekcji Logo i projekt korporacyjny i wybierz swoje logo zgodnie z podaną specyfikacją. Twoje logo pojawi się w lewym górnym rogu strony.

Możesz także wgrać obrazek do nagłówka swojej strony. Pojawi się on na górze strony. Musisz kliknąć przycisk Prześlij obraz w sekcji Obrazek w nagłówku i wybrać obrazek. Po załadowaniu możesz kliknąć na Edytuj obrazek, aby wybrać obrazek, który będzie wyświetlany.

Logo and header image uploaded

W każdej chwili możesz zmienić te obrazki, wgrywając inny, który je zastąpi, lub klikając na Usuń, aby je usunąć. Oprócz zdjęć możesz dodać swoje dane osobowe i sieci społecznościowe.

Information to fill in for profile page

W sekcji O Tobie znajdziesz kilka opcji, w których możesz uzupełnić swoje dane osobowe. Dodanie tytułu do strony profilu, który będzie wyświetlany pod twoim obrazkiem awatara. Nazwa artysty, która będzie używana jako referencja do autora i będzie odpowiedzialna za zawartość strony. Opis, który będzie wyświetlany pod tytułem strony.

W sekcji Media społecznościowe znajdziesz różne opcje, dzięki którym będziesz mógł umieścić na swojej stronie swoje portale społecznościowe. Linki do Twoich sieci społecznościowych będą widoczne na dole strony wraz z logo odpowiedniej platformy. Jeśli masz dodatkową stronę internetową, którą chciałbyś dodać do swojego profilu, możesz ją również umieścić.

Wreszcie masz różne możliwości dostosowania trybu wyświetlania swojej strony. Możesz nawet wybrać specjalny tryb wyświetlania dla urządzeń mobilnych. Możesz też zdecydować się na ciemny lub jasny wygląd.

Appearance and display mode options

Pamiętaj, by za każdym razem, gdy wprowadzasz nową treść, kliknąć przycisk Zapisz zmiany. Możesz wyświetlić podgląd swojej strony, klikając na link do strony swojego profilu.

Profile page customised but no galleries

Dodatkowo masz możliwość dodania swojego profilu do Saal WallArt, platformy internetowej, na której możesz zaprezentować swoje prace, skontaktować się z potencjalnymi kupcami i zarabiać na swojej fotografii. Jeśli publikujesz zdjęcia na WallArt, możesz stworzyć galerię na stronie swojego profilu ze zdjęciami, które tam umieściłeś. Więcej o WallArt dowiesz się tutaj.

Publikuj galerie na stronie swojego profilu

Aby dodać galerie do strony swojego profilu, przejdź do menu Galerie i otwórz Ustawienia udostępniania galerii, którą chcesz dodać do strony swojego profilu.

Domyślnie opcja Publikuj na stronie profilu jest wyłączona, wystarczy ją aktywować i kliknąć Zapisz, aby galeria pojawiła się na stronie Twojego profilu. Możesz opublikować tyle galerii, ile chcesz, i nie publikować ich, kiedy tylko zechcesz, odznaczając tę opcję.

Publish on profile page option activated in Share galleries

Zwróć uwagę, że wszystkie ustawienia dla każdej galerii dziedziczą ustawienia już wprowadzone w menu Galerie. Oznacza to na przykład, że jeśli galeria ma włączoną opcję Zezwalaj na zamawianie z określonym cennikiem w odpowiednich ustawieniach sprzedaży, to zdjęcia z tej galerii będą dostępne do kupienia na stronie Twojego profilu, gdy tylko użytkownik wejdzie do tej galerii. Dotyczy to wszystkich opcji w ustawieniach galerii, udostępniania i sprzedaży każdej galerii. Musisz o tym wiedzieć i w razie potrzeby zmienić ustawienia galerii.

Profile page with galleries