Znak wodny

Znak wodny

Aby dodatkowo zabezpieczyć swoje prace, możesz dodać do zdjęć spersonalizowany znak wodny. Pamiętaj, że znak wodny służy wyłącznie do ochrony cyfrowej i nie zostanie dołączony do żadnego wydrukowanego produktu fotograficznego ani do żadnych plików do pobrania.

Utwórz znak wodny

Najpierw musisz zdecydować, jaki będzie twój znak wodny. Aby to zrobić, przejdź do panelu sprzedaży i kliknij opcję Znak wodny. Znajdziesz tam różne opcje.

Znak wodny typu tekstowego

Możesz wybrać znak wodny w postaci tekstu. Tekst ten będzie wyświetlany w siatce o określonych rozmiarach. Możesz także zmienić krycie, rozmiar czcionki, a nawet kolory, jeśli chcesz.
Możesz też wybrać znak wodny jako obraz. Musisz wybrać opcję Obraz w sekcji Typ. Pojawi się opcja przesłania obrazu jako znaku wodnego. Ten obraz zostanie powtórzony jako szachownica zgodnie z ustawieniami, które ustawiłeś. Kliknij przycisk Prześlij obraz i wybierz obraz, którego chcesz użyć jako znaku wodnego. Przesłany obraz pojawi się w tym panelu.

Typ obrazu znaku wodnego

Możesz podejrzeć, jak znak wodny będzie wyglądał na twoich zdjęciach. Kliknij Prześlij obraz w sekcji Podgląd i wybierz zdjęcie, na którym chcesz przetestować znak wodny.

Podgląd znaku wodnego

Gdy wynik będzie zadowalający, kliknij Zapisz.

Zastosuj znak wodny do galerii

Aby zastosować znak wodny w galerii, przejdź do panelu Galerie. Tutaj musisz otworzyć ustawienia galerii, do której chcesz zastosować znak wodny. Pojawi się wiele opcji, musisz aktywować znak wodny i kliknąć Zapisz.

Znak wodny aktywowany w ustawieniach galerii

Jeśli otworzysz swoją galerię, zobaczysz, że znak wodny został zastosowany.

Znak wodny zastosowany w galerii

Zastosuj znak wodny do projektu

Aby zastosować znak wodny do projektu, przejdź do panelu Projekty i otwórz ustawienia projektu, do którego chcesz zastosować znak wodny. Pojawi się wiele opcji, musisz otworzyć Pokaż ustawienia zaawansowane, aktywować znak wodny i kliknąć Zapisz.

Znak wodny aktywowany w ustawieniach projektu

Jeśli otworzysz swój projekt, zobaczysz, że znak wodny został zastosowany.

Znak wodny zastosowany w projekcie