Ustawienia sprzedaży

Ustawienia sprzedaży

W tym menu możesz sprzedawać swoje zdjęcia jako produkty lub pliki cyfrowe. Jeśli chcesz sprzedawać swoje zdjęcia, musisz koniecznie aktywować tę opcję. Możesz uzyskać dostęp do ustawień sprzedaży, klikając przycisk z trzema kropkami na galerii w menu Galerie.

Opcje z panelu galerii

I wewnątrz galerii, w prawej kolumnie

Opcje wewnątrz galerii

Gdy klikniesz Ustawienia sprzedaży, na pierwszym ekranie zostaniesz poproszony o aktywowanie opcji Zezwalaj na zamawianie, aby umożliwić zamawianie zdjęć.

Aktywuj opcję Zezwalaj na zamawianie

Po aktywacji wyświetlonych zostanie kilka opcji, dzięki którym możesz dostosować sprzedaż swoich zdjęć.

Ustawienia sprzedaży

Cennik

Pierwszą rzeczą, którą znajdziesz, jest cennik. Cennik wybrany jako domyślny podczas konfigurowania cenników jest wstępnie wybrany. Możesz wybrać inny, korzystając z menu cennika. W razie potrzeby możesz dokonać ostatecznych zmian w cenniku, klikając Edytuj.

Wybierz cennik

Promocje

Promocje oferują dostosowane rabaty dla poszczególnych galerii, w tym wiele poziomów rabatów i kilka niestandardowych opcji. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj artykuł o promocjach.

Filtruj produkty według proporcji obrazu

Pozwoli Ci to zamówić tylko te produkty z wybranego cennika, które pasują do proporcji obrazu.

Przykładowe opcje filtra proporcji

Zezwalaj na edycję/przycinanie obrazu

Możesz dać klientowi możliwość kadrowania i zmiany ramki obrazu, aktywując tę opcję. Przycisk Edytuj obraz będzie dostępny na łączu udostępnionej galerii po wybraniu produktu ze zdjęciem.

Przycisk Edytuj w galerii

Klikając na niego, klient będzie mógł dokonać ostatnich korekt obrazu w oparciu o format wybranego produktu fotograficznego.

Przytnij obraz

Zastąp obraz przed złożeniem zamówienia

Aktywując tę opcję, będziesz mógł przesłać ostateczny plik po złożeniu zamówienia, a przed przekazaniem go do produkcji. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z powiązanymi treściami.

Galeria na sprzedaż

Gdy skończysz, kliknij Zapisz. Zobaczysz, że status galerii uległ zmianie.

Status galerii

Po otwarciu galerii zobaczysz, że opcja Kup teraz jest teraz dostępna w galerii.

Przycisk Kup teraz

Obrazy można kupić zgodnie z konfiguracją ustawioną w wybranym cenniku.

Produkty do kupienia

Oprócz galerii, na sprzedaż możesz również wystawić wszystkie produkty fotograficzne, takie jak Fotoksiążki, kalendarze i kartki.