Ustawienia udostępniania

Ustawienia udostępniania

W tym menu znajdziesz narzędzia do udostępniania zdjęć i galerii swoim kontaktom i klientom. Konieczne jest również aktywowanie tej opcji, jeśli chcesz sprzedawać swoje zdjęcia. Za pierwszym razem, gdy klikniesz Ustawienia udostępniania, na ekranie pojawi się prośba o aktywację udostępniania.

Aktywuj udostępnianie

Po aktywacji pojawią się różne opcje umożliwiające dostosowanie sposobu udostępniania galerii. Utworzony link udostępniony, który prowadzi do Twojej galerii, będzie widoczny tutaj. Możesz skopiować i wkleić ten link ręcznie lub po prostu kliknąć Otwórz, aby otworzyć udostępniony link do swojej galerii. W ten sposób możesz zobaczyć, jak użytkownicy zobaczą galerię.

Udostępnij menu galerii

Istnieją dalsze opcje konfiguracji sposobu udostępniania galerii. Zobaczysz, że tytuł zapisany w ustawieniach galerii został skopiowany jako domyślny tytuł udostępnionego linku do galerii. Jeśli chcesz, możesz nadpisać tytuł, który pojawi się w udostępnionym łączu jako tytuł galerii. Co więcej, możesz również nadpisać opis swojej galerii, jeśli chcesz.

Zastąp opis galerii

Jeśli wcześniej włączyłeś języki w swojej sprzedaży, możesz dodać przetłumaczony tytuł i opis udostępnionego linku do galerii tutaj, klikając przycisk Przetłumacz. Włączone języki zostaną wyświetlone do wypełnienia.

Tłumaczenia

Na koniec możesz aktywować opcję publikowania galerii na stronie swojego profilu. W ten sposób, oprócz dostępu do galerii za pośrednictwem udostępnionego linku, użytkownicy będą mogli odwiedzić ją za pośrednictwem strony Twojego profilu, wraz z innymi galeriami, które tam opublikowałeś.

Opublikuj na stronie profilu

Zabezpiecz hasłem

Jeśli chcesz, możesz zabezpieczyć swoją galerię hasłem. W ten sposób tylko użytkownicy znający hasło będą mogli uzyskać do niej dostęp. Aby uzyskać dostęp do galerii, musisz ręcznie podać użytkownikom hasło.

Zabezpiecz hasłem

Możesz także aktywować opcję Wymagaj rejestracji. Spowoduje to, że użytkownik uzyskujący dostęp do udostępnionego łącza będzie musiał się zarejestrować.

Wymagaj rejestracji

Gdy tylko użytkownik zarejestruje się w galerii, zostanie wyświetlony w menu informacyjnym galerii.

Użytkownik wymieniony w galerii

A jeśli użytkownik jest nowy, zostanie dodany do Twoich kontaktów.

Użytkownik w kontaktach

Zobaczysz, że jeśli opcja Wymagaj rejestracji jest aktywna, pojawi się opcja Pierwszy użytkownik przypisuje hasło. Możesz ją włączyć, co oznacza, że pierwszy użytkownik, który zaloguje się do tej galerii, ustawi dla niej hasło.

Wyślij udostępniony link do kontaktów

Poniżej udostępnionego linku znajdziesz różne opcje wysyłania i udostępniania galerii użytkownikom. Możesz skopiować link udostępniony, aby wysłać go do wybranych użytkowników za pośrednictwem preferowanej metody lub platformy. Kliknij Wyślij e-mailem, aby wysłać link e-mailem. Spowoduje to automatyczne otwarcie domyślnego oprogramowania, które wybrałeś na swoim urządzeniu do wysyłania wiadomości e-mail. Możesz też wysłać udostępnione łącze do kontaktów pocztą e-mail bezpośrednio z Photo Portal, klikając opcję Udostępnij kontaktom.

Opcje łącza udostępniania

Po wybraniu tej opcji zobaczysz kontakty i grupy kontaktów, które zostały wcześniej dodane. Możesz wybrać te, do których chcesz wysłać łącze udostępnione. Jeśli chcesz, możesz dodać więcej kontaktów, klikając przycisk Dodaj.

Wybierz kontakty

Po wybraniu kontaktów, które otrzymają wiadomość e-mail z udostępnionym łączem do Twojej galerii, kliknij przycisk Kontynuuj. Pojawi się nowe okno, w którym możesz wpisać tekst towarzyszący udostępnionemu linkowi. Jeśli utworzyłeś już szablony wiadomości e-mail w Sales, możesz wybrać jeden z nich z dostępnego menu rozwijanego. Zauważysz również, że wybrane wcześniej kontakty są już uwzględnione. Po zakończeniu kliknij Wyślij wiadomość, a kontakty te otrzymają wiadomość napisaną obok udostępnionego linku do galerii.

Wyślij wiadomość

Po skonfigurowaniu ustawień udostępniania galerii kliknij przycisk Zapisz. Zobaczysz, że status twojej galerii uległ zmianie.

Status galerii

Udostępnianie pojedynczego obrazu

Oprócz udostępniania linku do galerii, możesz również udostępnić link do pojedynczego obrazu w swojej galerii. Aby to zrobić, przejdź do menu Galerie i otwórz galerię zawierającą obraz, który chcesz udostępnić. Wybierz obraz, aby wyświetlić menu po prawej stronie z narzędziami i informacjami o wybranym zdjęciu. Poniżej nagłówka Funkcje znajduje się przycisk Kopiuj łącze do obrazu. Kliknięcie tego przycisku spowoduje skopiowanie łącza do danego zdjęcia, które możesz następnie wkleić w dowolnym miejscu, w którym chcesz je udostępnić.
Upewnij się, że galeria zawierająca obraz została wcześniej udostępniona, aby link do obrazu został pomyślnie udostępniony.

Przycisk Kopiuj łącze do obrazu

Jeśli w galerii aktywowano opcję Zezwalaj na zamawianie, udostępniony link do obrazu umożliwi użytkownikom zamówienie tego konkretnego obrazu zgodnie z powiązanym cennikiem.